
ЕКОЛОГІЧНІ НАТУРАЛЬНІ ЗАСОБИ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ СЬОГОДНІ В ТРЕНДІ
Екологічні натуральні засоби побутової хімії сьогодні в тренді. Сучасний споживач прагне не тільки чистоти в помешканні, але й відповідально ставиться до довкілля. Ми з радістю повідомляємо, що такі засоби вже випускає український виробник. А про деталі нам розповіла в інтерв’ю заступник генерального директора компанії CHOICE Мілютіна Інна Валеріївна.
— Пані Інно, завдяки чому з’явилась ідея створити засоби для помешкання на основі натуральних інгредієнтів?
— Варто відразу акцентувати увагу читачів, що інгредієнти не просто натуральні, а безпечні для людини та довкілля — нафта теж натуральна сировина, проте, на жаль, небезпечна. Ідея створити побутову хімію без хімії з’явилась після того, як ми почали виробляти косметику. Коли ми вивчали ринок косметики, то вжахнулись тому, якими є інгредієнти сучасних косметичних засобів. До речі, в цей час мені трапилась на очі стаття Самюеля Епштейна «Звернення токсиколога до всіх матерів», — і всі ці обставини змусили мене почати ретельно вивчати дію кожного найменування, зазначеного на етикетці засобу після слова «Склад». До того я ніколи не думала, що косметика може завдати шкоди здоров’ю. У мене завжди косметика асоціювалась тільки з поняттям краси. Однак, виявляється, дешева косметика – це 99% хімії, дорога косметика – це 90% тієї самої небезпечної хімії. Це ж стосується і побутових засобів. І коли ми тільки виходили на український ринок, ми були твердо переконані, людина, мають бути для неї абсолютно безпечними. У складі сучасних побутових засобів є інгредієнти, які можуть потрапити в кров через дихальні шляхи, через шкіру й завдати шкоди здоров’ю.
— Скільки тривала підготовка до відкриття заводу?
— Підготовку розділили на два таких етапи: розробка засобів та власне відкриття заводу. Над розробкою продукції ми почали працювати два роки тому. Ми співпрацюємо з молодою фахівчинею, яка прекрасно знає предмет своєї роботи, чудово володіє інформацією про те, що природа має альтернативу хімічним складовим засобів, постійно самовдосконалюється, крім того, вона готова до експериментів і, що найважливіше, вона дослухається до наших побажань. Не всі засоби вдалось створити та затвердити до продажу з першого разу. Деякі вдавались з восьмої спроби, інші – з третьої, четвертої.
Цікаво було використати наш досвід у створенні фітокомплексів і косметики у виробництві засобів побутової хімії без хімії. У складі фітокомплекса «Герміцид» є екстракт кори граната. Це потужний антисептик! Це сильний бактерицидний засіб. Антоціани, поліфеноли й таніни, що входять до складу екстракту кори граната, здатні запобігти зараженню людини небезпечними вірусними захворюваннями. Вони також діють як антибіотик. І от коли встало питання, який інгредієнт обрати як знезаражувальну речовину, ми обрали сам екстракт граната — натуральну ефективну сировину.
Якісь інгредієнти були взяті завдяки досвіду створення косметики. Наприклад, для покращення ополіскування мені не хотілось використовувати лимонну кислоту. Наша фахівчиня на вибір запропонувала кілька кислот: молочну, гліколеву... Результатом мы були задоволені.
А завод… Необхідність відкрити завод постала через те, що до складу наших засобів входить етиловий спирт. Аби працювати з ним, треба мати ліцензію. Подібних до нашого в Україні немає заводів, адже в основному всі виробники використовують не етиловий спирт, а ізопропіловий. Робота з ним не вимагає ліцензії. Це синтетичний продукт, який отримують внаслідок нафтопереробки. Він має сильну наркотичну дію. Невелика концентрація в організмі людини упродовж 4-5 годин викликає стан наркозу та навіть смерть. Вдихання парів ізопропілового спирту — причина головного болю, подразнення слизової очей і дихальних шляхів. Тому ми відмовились від використання ізопропілового спирту й тому ми не мали іншого виходу, як будувати свій завод з виробництва побутової хімії без хімії.
Ми розпочали, вже маючи розробку півтора десятків побутових засобів. Наразі випустили чотири засоби: це пральні порошки й, зокрема, для прання дитячого одягу, екоконцентрат для миття посуду й екомолочко для чищення кухонних поверхонь.
Зараз ми хочемо отримати сертифікат ISO 22716. У цьому нам допомагає консалтингова компанія, зокрема з добору обладнання, оформлення документів. Мета всього цього — отримати сертифікацію, яка підтверджуватиме натуральність нашої продукції, та вийти на міжнародний рівень. В Україні одиниці виробників косметики чи побутової хімії мають сертифікат ISO.
— Які потужності має завод? Скільки він випускає продукції?
— Поки що завод працює в тестовому режимі. Проте в подальшому потужностей вистачить, аби забезпечити Україну та Європу якісними побутовими засобами.
— Які плани на майбутнє?
— Плани — вивести весь асортимент продукції на ринок України. Наразі це лише чотири продукти, розроблена рецептура ще 15 засобів, загалом буде 22.